DADI DEĞİŞTİRMEK

Çok Sık Olarak Bakıcı ya da Dadı Değiştirmek

Bazen çok ince eleyerek sık dokuyarak seçtiğimiz dadıyla uzun süreli bir ilişki kurmak mümkün olmayabilir. Gerek bizden gerekse dadının beklenti ve tercihlerinden kaynaklanan sebeplerle dadı değiştirilmesi gereken durumlarda ciddi sıkıntılar yaşanabilir.

Bebeğin yeni yeni alışmaya başladığı ya da bin bir emekle güvenini sağlayıp alıştırdığımız bakıcısının ayrılması öncelikle bebeği yaralayabilir.

Çocuklar için en önemli şeyin sağlıklı bağlanma ve güven duygusu olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu duygunun hasar görmesi bebeğin çevresiyle olan ilişkilerinde de kalıcı sorunlara yol açabilir.

Bu nedenle doğru bakıcıyı bulmak daha başından ciddi olarak dikkat edilmesi gereken nokta ve bu konuda daha başından titiz davranmak çok önemlidir.

Dolayısıyla güvenilir kurumlar yoluyla ya da sağlam referanslara dayanarak bir dadı seçmenin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor.

Dadı seçimi bir günde yapılacak ve hemen güven duyularak çocuğu ellerine bırakacağımız bir durum olmadığından bu konuda daha başından son derece titiz davranmakta fayda var.

0555 991 80 23

0216 450 48 66

0850 221 81 37

Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Söğütlüçeşme cd. no47 / 8 Kadıköy - ISTANBUL

Copyright (c) ZARAGRUP.COM Tüm hakkı saklıdır.